12/10/2017

Książkowe prezenty na świętaPonieważ nadszedł ten czas, kiedy niektórzy z nas zachodzą w głowę, co komu podarować pod choinkę, spieszę do Was z kilkoma propozycjami. W zależności od możliwości lub chęci - od największego pakietu, do tych nieco mniejszych. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by wybrać po jednej każdego z autorów. 😀

🎄REMIGIUSZ MRÓZ seria z Chyłką i Zordonem

Mróz produkuje książki z prędkością światła i na dodatek konstruuje kolejne serie, czy nawet inne gatunki, w związku z czym spotykam się z pytaniami o to, „co warto, a czego nie?”. Osobiście zdecydowanie polecam „Behawiorystę”, choć nie wszystkim przypadła ona do gustu, opisywaną w poprzednim poście serię political fiction, od „Czarnej Madonny” trzymałabym się z kolei z daleka… Niemniej jednak seria o pyskatej i upartej prawniczce Joannie Chyłce zasługuje w twórczości autora na miejsce na podium. Szczególnie biorąc pod uwagę, że szósta część zdaje się wskazywać, że Mróz dopiero się rozkręca, pomysłów mu nie brakuje, a fabuła z książki na książkę jest prowadzona coraz ciekawiej. Taki pakiecik pod choinką to nie lada gratka dla każdego fana prawniczych thrillerów i kryminałów.

🎄BERNARD MINIER seria z Martinem Servazem 
Pierwszą część serii przeczytałam bodaj rok albo dwa temu i sięgnęłam po nią zupełnie przez przypadek - spodobała mi się okładka, nie ma co ukrywać. :) Zaczęłam czytać i… przepadłam. Akcja osadzona w mroźnych, malowniczych Pirenejach, do tego główny bohater musi się zmierzyć z seryjnym mordercą przebywającym z na oddziale zamkniętym zakładu psychiatrycznego… To musiało się udać! I powiem więcej - od tej książki nie da się oderwać! Podpowiem jeszcze, że trzecią część przeczytałam jednym tchem, a po przeczytaniu ostatniego zdania myślałam tylko „i co ja mam teraz zrobić ze swoim życiem?”. Dobrze, że pozostał już tylko miesiąc do premiery kontynuacji przygód komisarza Servaza… 
Jeśli chcecie komuś załatwić kilka zarwanych nocy, to jest to idealny prezent. :)

O trzech poniższych autorach i ich książkach możecie przeczytać w osobnych postach, a ponieważ są to jedne z najlepszych powieści, jakie czytałam w tym roku, polecam je na prezent dla każdego miłośnika kryminałów.

🎄 MARCEL WOŹNIAK seria z Leonem Brodzkim
O "Powtórce" możecie przeczytać tu


🎄BARTOSZ SZCZYGIELSKI seria z Gabrielem Bysiem 
O książkach możecie przeczytać tu i tu


🎄ROBERT MAŁECKI seria z Markiem Benerem
"Najgorsze dopiero nadejdzie" opisywałam tutaj, a po opinię o drugiej części odsyłam Was na mój Instagram

Mam nadzieję, że ktoś znajdzie pod choinką przynajmniej jedną z powyższych pozycji. Jestem przekonana, że każda z nich byłaby trafionym prezentem.

Powodzenia w prezentowych łowach! 😊
Copyright © 2016 la reine margot , Blogger