9/20/2019

#88 Steve Cavanagh - Wkręceni
Już na wstępie przyznam, że zostałam przez autora wkręcona. Chwyt był prosty, żeby nie powiedzieć: tani, a i tak złapałam się na ten haczyk jak ryba na przynętę. Żeby było zabawniej, cały czas miałam w głowie myśl: „nie, to nie może być takie proste, przecież podał mi to na tacy na początku książki!”. I faktycznie: nie było.

Steve Cavanagh - Wkręceni


JT LeBeau to światowej klasy powieściopisarz. Jego książki sprzedają się w milionowych nakładach na całym świecie i… nikt nie wie, kim naprawdę jest. Autor nie udziela wywiadów i nie pokazuje się publicznie. Maria Cooper pewnego dnia przypadkowo trafia na wyciąg z konta swojego męża. Na kartce widnieją ogromne sumy, a kobieta po krótkim śledztwie dochodzi do wniosku, że jej mąż jest sławnym pisarzem. Wraz z kochankiem postanawia małżonka zaszantażować i zażądać rozwodu z solidnym wynagrodzeniem. 

Sensacja goni sensację


Na tym opisie muszę poprzestać, bo dalej pojawiłyby się spoilery. Czytelnik niby wie od początku, kto kryje się pod pseudonimem JT LeBeau, ale sprawa nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Steve Cavanagh zdecydowanie lubuje się w sytuacjach sensacyjnych, a jego powieść jest nimi naszpikowana. Nie ma tu miejsca na nudę i od początku do końca główkowałam, o co tu naprawdę chodzi. Jeśli jednak mam być szczera - nie bolałoby mnie, gdybym się nie dowiedziała.

„Wkręceni” to dość przeciętny thriller z kilkoma spektakularnymi zwrotami akcji, które jednak nie ratują tej powieści. Autora nieco poniosła fantazja, a wprowadzenie rozwiązań rodem z filmu sensacyjnego klasy B nieszczególnie trafiło w moje gusta… Czyta się tę książkę dość szybko i chciałabym powiedzieć, że przyjemnie, jednak zgrzyty fabularne wywołują zgrzytanie zębami. Ale żeby nie było tak negatywnie, mogę powiedzieć, że jest to książka idealna na przykład na podróż pociągiem czy samolotem, kiedy nie ma się ani chęci ani potrzeby na lekturę bardziej wymagającą. „Wkręceni” to typowe czytadło, które pozwala na moment oderwać się od rzeczywistości i dać się ponieść opowieści. A akurat umiejętności opowiadania autorowi odmówić nie można.

Moja ocena: 👍👍/5

Tytuł: Wkręceni
Autor: Steve Cavanagh
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 416
Data wydania: 14 sierpnia 2019

Za egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu:


Copyright © 2016 la reine margot , Blogger